Problemy z wypadającymi włosami.

Problem utraty włosów dotyka bardzo wielu ludzi. Borykają się z nim zarówno kobiety jak i mężczyźni. Przyczyny wypadania włosów mogą mieć złożony charakter. Najczęściej są to: źle dobrana dieta, która nie dostarcza właściwej ilości składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, problemy hormonalne, stres, różnego rodzaju choroby często dziedziczne np. łysienie plackowate.

Wypadanie włosów jest często następstwem źle wykonanych zabiegów upiększających np. nadmierne farbowanie włosów, działanie zbyt wysoką temperaturą podczas stylizacji na włosy i skórę głowy.
By skutecznie zatrzymać problem należy znaleźć jego źródło, w tym celu należy zaczerpnąć porady u specjalisty.

Jeżeli nasze problemy wynikają ze złej pielęgnacji warto wypróbować kilku znanych sposobów na poprawienie kondycji naszych kosmyków.

Kosmetyki przeciw wypadaniu włosów możemy znaleźć w popularnych drogeriach i aptekach. Warto zainwestować w produkty dobrej jakości, które mają naturalny skład. W pierwszej kolejności należy sięgnąć po szampon przeciw wypadaniu włosów. Na rynku jest dostępnych wiele produktów, które mają w swym składzie wyciągi z ziół, a dodatkowo nie zawierają szkodliwych dodatków takich jak silikony. Aby wzmocnić efekty kuracji należy zastosować dodatkowe produkty takie jak: odżywki, olejki, wcierki, maseczki. Maseczka na wypadanie włosów potrafi zdziałać cuda, po jej użyciu włosy nabierają zdrowego blasku i znacznie lepiej się rozczesują.

Jeżeli źródłem Twojego problemu nie jest zła pielęgnacja, nie działaj na własną rękę. W takim wypadku koniecznie należy zgłosić się do specjalisty, który znajdzie odpowiednie metody walki z wypadaniem włosów.

więcej na:
http://www.visplantis.pl/

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>