Rosnące zainteresowanie kosmetykami roślinnymi

W zdrowym ciele zdrowy duch – to znane powiedzenie ma sobie wiele prawdy. Przez lata jednak nie zwracaliśmy uwagi na to, co jemy, i jakich kosmetyków używamy. Dziś na całym świecie obserwujemy wielki powrót do natury.

7855036206_6c01f32117_k

Większość z nas ma już dość szkodliwych substancji, które sprawiają, że źle się czujemy i zaczynają nam doskwierać liczne dolegliwości. Okazuje się, że ogromny wpływ na nasze zdrowie ma nie tylko sposób odżywania, ale również zawartość kosmetyczki. To dlatego rezygnujemy z klasycznych drogeryjnych kosmetyków, które w składzie mają wiele substancji drażniących i mogących wywoływać alergię, na rzecz naturalny, w pełni bezpiecznych kosmetyków.

Te pojawiają się już nie tylko w sklepach ekologicznych, ale również a aptekach i, coraz częściej, w sklepach kosmetycznych. Producenci kosmetyków naturalnych zauważyli duże zainteresowanie naturalnymi produktami. Pojawiło się coraz więcej firm specjalizujących się w tego rodzaju produktach, ale również wielkie koncerty stworzyły specjalnie linie ekologicznych kosmetyków. Jeśli chodzi o kosmetyki roślinne producent dba, by ich skład był jak najbardziej naturalny, a także stara się uzyskać odpowiednie certyfikaty ekologiczne potwierdzające ich jakość. Jeśli chodzi o kosmetyki na bazie ziół te są tworzone w oparciu o tradycyjne receptury naszych babć.

Dzięki temu na drogeryjnych półkach pojawiło się wiele nowości – wybierając kosmetyki ekologiczne, możemy sporo zyskać, na urodzie i na zdrowiu. Pozbawione barwników, szkodliwych konserwantów i nie wiadomego pochodzenia substancji są naturalne i bezpieczne dla zdrowia, mogą być stosowane nawet przez alergików.

źródło:
http://www.elfa-pharm.pl/pl/o-firmie/

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>